čtvrtek 19. prosince 2019

Vánoční cukroví - Karamelové košíčky, jetelíčky, ořechové mušličky, ořechové koláčky

Po kokosovém cukroví si dnes dáme to ořechové. Opět tu platí to, že každé cukroví ve finále chutná zase úplně jinak. Do všeho cukroví jsem použila mleté vlašské ořechy, které jsou ještě někdy na ozdobu doplněny lískovým ořechem nebo mandlí.

Karamelové košíčky


středa 18. prosince 2019

Vánoční cukroví - Kokosové rohlíčky, kokosové kytičky, kokosové bochánky

Kokos je z jedna přísad, kterou mám hodně ráda. I když všechny tyto recepty obsahují kokos, ve finále každý výrobek chutná trochu jinak. Záleží i na kvalitě kokosu jaký koupíte. Pokud do receptu nasypete půl kilový pytel kokosu za dvacet korun, tak bude chutnat úplně jinak jak malé balení ve stejné hodnotě.

Kokosové rohlíčky


neděle 15. prosince 2019

Vánoční cukroví - kokosky a pusinky

Dělám úplně nejjednodušší pusinky a kokosky, které nemusíte šlehat nad párou a podobně. Jen smícháte, vyšleháte a můžete dávkovat na plechy. Pusinky dělám v podstatě od oka a používám na ně bílky, které mi zbudou z pečení ostatního cukroví. 4 bílky
300 g cukru

Vyšleháme bílky úplně do tuha a postupně při šlehání přidáváme cukr. Bílky musí být tuhé a po metlách by měly zanechávat špičky. 
Vyšlehané bílky můžeme obarvit gelovými barvami. Následně přendáme bílky do zdobícího sáčku se špičkou a na plech vyložený pečícím papírem stříkáme tvary.Sušíme v troubě na 150°C. Pusinky musí mít z venku tvrdou krustu.Kokosky

200 g kokosu
150 g moučkového cukru
2 vejce


Ze všech surovin vytvoříme těsto, které pak pomocí lžic dáváme v hromádkách na plech s pečícím papírem.
Kokosky pečeme do růžova.pátek 13. prosince 2019

Vánoční cukroví - Oříškové a tatrankové pracny

Dalším mým oblíbeným cukrovím jsou pracny. Letos jsem dělala variantu s ořechy a i bez ořechů, které se dělají z tatranek. Pracny složité nejsou, ale nejhorší prací u nich je plnění a vyklepávání formiček. Vymazávání si usnadňuji olejem ve spreji na pečení.

sobota 7. prosince 2019

Vánoční cukroví - vanilkové rohlíčky

Dokáže si někdo představit Vánoce bez vanilkových rohlíčků? Já rozhodně ne. Receptů je spousta i technik jak rohlíčky dělat. Někdo je vykrajuje, někdo dělá v ruce. Já jsem pro to druhé, protože se mi nelíbí, když je každý rohlíček úplně stejný. Navíc pak rohlíčky přeci více chutnají, když s nimi máte větší práci.


neděle 1. prosince 2019

Vánoční cukroví - perníčky

Přeji všem krásnou první adventní neděli. Blíží se nám Vánoce a s tím i spojené cukroví, proto jsem se rozhodla rozjet menší vánoční edici, kde vám ukáži a napíši recepty na cukroví, které letos dělám já a třeba někoho inspiruji a zkusíte někdo něco nového. Snažím se každý rok dělat nové druhy cukroví a zkoušet nové a nové recepty, které vždy vyměním za nějaký jiný z minulých let, ale klasiku dělám vždy. Dnes vám představím recept na perníčky, který jsem letos dělala úplně poprvé a jsem sama zvědavá na to, jak budou perníčky po změknutí přesně chutnat.

 

Sladkosti od Kristýny Template by Ipietoon Cute Blog Design