Úplně jsem nevěděla jak tyto muffiny dopadnou. Měla jsem v hlavě úplně jinou představu, ale hrozně mě lákalo vyzkoušet zdobení s rozehřátými marshmallow. Snad nikdy se mi s ničím hůř nepracovalo jak s touto hmotou a chytalo se to na vše, jen ne tak kam jsem já chtěla 🙂
60 ml oleje125 g cukru1 vejce180 ml mléka230 g hladké mouky30 g kakaa150 g rybízu50 g čokoládových čoček8 g kypřícího prášku1 vanilkový cukršpetka soli
V míse si vyšleháme vejce s mlékem a olejem.
V druhé míse prosejeme mouku s kypřícím práškem a kakaem. Přidáme oba cukry a špetku soli. Tuto směs pořádně promícháme.
Následně tekutou směs přimícháme do té suché a pořádně rozmícháme do hladkého těsta. Přidáme čokoládové čočky s rybízem a znovu rozmícháme, aby se čokoláda i rybíz všude rozprostřely.
Naplníme košíčky na muffiny a pečeme na 180°C 15 – 20 minut. Propečenost zkoušíme pomocí špejle.
Upečené muffiny dáme vychladnout na mřížku a připravíme si věci na zdobení.
Jak už jsem se zmínila výše použila jsem na zdobení marshmallow. Roztavila jsem je v mikrovlnce v keramické misce. Stačí jen tak na 10 sekund a hezky povolí. Tahají se všude možně, měla jsem marshmallow naprosto všude, takže z plánu, že to bude vypadat jako pavučina vznikly takové kokony. Na ty jsem nalepila ještě barevné lentilky.
60 ml oleje125 g cukru1 vejce180 ml mléka230 g hladké mouky30 g kakaa150 g rybízu50 g čokoládových čoček8 g kypřícího prášku1 vanilkový cukršpetka soli
V míse si vyšleháme vejce s mlékem a olejem.
V druhé míse prosejeme mouku s kypřícím práškem a kakaem. Přidáme oba cukry a špetku soli. Tuto směs pořádně promícháme.
Následně tekutou směs přimícháme do té suché a pořádně rozmícháme do hladkého těsta. Přidáme čokoládové čočky s rybízem a znovu rozmícháme, aby se čokoláda i rybíz všude rozprostřely.
Naplníme košíčky na muffiny a pečeme na 180°C 15 – 20 minut. Propečenost zkoušíme pomocí špejle.
Upečené muffiny dáme vychladnout na mřížku a připravíme si věci na zdobení.
Jak už jsem se zmínila výše použila jsem na zdobení marshmallow. Roztavila jsem je v mikrovlnce v keramické misce. Stačí jen tak na 10 sekund a hezky povolí. Tahají se všude možně, měla jsem marshmallow naprosto všude, takže z plánu, že to bude vypadat jako pavučina vznikly takové kokony. Na ty jsem nalepila ještě barevné lentilky.