středa 27. března 2019

Nákup cukrářských potřeb #1

Jednou za čas si objednávám pár věcí na eshopu s cukrářskými věcmi. Přišlo mi jako dobrý nápad, tu ukázat, pár věcí, co jsem si objednala a zároveň vás inspirovat nebo s něčím poradit. Oblíbila jsem si jednu stránku, kde objednávám často a to Eshop Lilie . Ceny mi tam přijdou přijatelné, dodání je vcelku rychlé a nikdy jsem s nimi neměla žádný problém. Poštovné vyjde na 80 korun, což mi v dnešní době zas tak úplně příšerné nepřijde, protože často je to už všude přes stovku. Pokud jste z okolí Lovosic,můžete si zboží vyzvednout osobně zdarma. A teď už k tomu, co jsem si objednala.

neděle 17. března 2019

Ořechový chléb

Nedávno jsem si pořídila novou kuchařku a zaujal mě recept na ořechový chléb, tak jsem si hned řekla, že ho musím vyzkoušet. Sice to není sladký recept, ale i přesto jsem se rozhodla, ho sem zařadit. Abych byla upřímná, čekala jsem od něj mnohem víc a doufala jsem, že bude chutnější. Nakonec jsme ho tedy snědli, ale že bych si hned musela péct další to opravdu ne, ale jelikož se říká sto lidí, sto chutí, rozhodla jsem se o něj s vámi podělit. Nebojte se, není to nic složitého a zvládne to snad každý.

pondělí 11. března 2019

Kurz domácího pečení - Anneka Manning


Přicházím s prvním tipem na kuchařku. Pro začátek se podíváme na tu od Anneky Manning s názvem Kurz domácího pečení. V této knize jsou k dispozici sladké, ale i slané recepty. Celá kniha je rozdělena do deseti kapitol a každá kapitola se věnuje jinému postupu a použití surovin. Následně za kapitolou je pěkně popsaný postup i s fotkami jak danou věc správně připravit. Je tedy vhodná pro úplně začátečníky, kteří se v kuchyni ještě moc neorientují. Před kapitolami je i jednotlivé povídání, co je dobré v kuchyni mít a další rady a tipy.

úterý 5. března 2019

Koláčky bez kynutí

Tenhle recept jsem získala od holek z práce. Vždycky jsem se koláčů trochu bála, protože mi přišly složité na přípravu a když jsem je poprvé zkusila, zjistila jsem, že to tak hrozné není. Je pravda, že poprvé jsem je dělala dlouho, ale je to jen o cviku a zkušenostech. Recept je to jednoduchý a ještě se mi nestalo, aby se mi z tohoto receptu nepovedly.

Na koláče budeme potřebovat:

250 g hladké mouky
250 g polohrubé mouky
50 g droždí (já používám jeden balíček sušeného)
2 lžíce cukru
200 ml mléka
1 máslo (250 g )
2 žloutky

Všechny ingredience smícháme dohromady a vypracujeme těsto. Já vše dala do robota s hákem a nechala jsem práci na něm. Pak jsem jen ručně těsto před tvarováním trochu propracovala.


pátek 1. března 2019

Nebeské vafle Vitana

Nejsem úplně milovníkem těchto krabicových polotovarů. Už nějaký ten pátek ale odebírám Brandnooz box společně s Můj super box a něco takového se tam zkrátka občas objeví. Co 100% vím, že doma nevyužiji posílám dále po kamarádech nebo beru holkám do práce na rozebrání. Vafle mám však ráda, tak jsem si řekla, že za zkoušku nic nedám.

 

Sladkosti od Kristýny Template by Ipietoon Cute Blog Design