pondělí 25. února 2019

Extra tvarohový dort

Vítám Vás u dalšího příspěvku. Dneska si konečně představíme první recept a to hned na dort s extra porcí tvarohu. Recept je poměrně jednoduchý, takže věřím, že ho všichni zvládnete. 

Budeme potřebovat: 

4 vejce
120 g cukru
120 g hladké mouky
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
špetku soliCelá vejce si vyšleháme s cukrem do pěny. V druhé misce si smícháme zbylé suché ingredience. Následně obě směsi smícháme dohromady a nalijeme do dortové formy. Pečeme na 200°C zhruba 10 minut. 


Mezitím si připravíme krém. Na ten potřebujeme: 

250 g tvarohu
1 smetanu ke šlehání
1 vanilkový cukr
120 g cukru 

Já jelikož jsem použila krém i na vrch dortu a na boky, udělala jsem si dvojnásobné množství. Navrch jsem však už dala jen 250 g tvarohu, 1 smetanu a menší množství cukru od oka, podle chuti.
  Postup je jednoduchý. Vyšleháte si v jedné misce smetanu a ve druhé prošleháte tvaroh s cukrem. Následně spojíte smetanu i tvaroh dohromady a pořádně vyšleháte do hladké krémové konzistence.

Upečený a hlavně vychladlý korpus rozkrojíme na polovinu a natřeme krémem. Přiklopíme druhou polovinu a následně obmažeme krémem celý dort. Vrch dortu můžete posypat kakaem nebo na něj poskládat čerstvé ovoce. 


Potom jen dort uložíme do chladničky nejlépe do druhého dne, aby pořádně ztuhl a můžeme podávat. Dobrou chuť.3 komentářů:

 

Sladkosti od Kristýny Template by Ipietoon Cute Blog Design