pondělí 25. února 2019

Extra tvarohový dort

Vítám Vás u dalšího příspěvku. Dneska si konečně představíme první recept a to hned na dort s extra porcí tvarohu. Recept je poměrně jednoduchý, takže věřím, že ho všichni zvládnete. 

Budeme potřebovat: 

4 vejce
120 g cukru
120 g hladké mouky
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
špetku soli

čtvrtek 21. února 2019

Než se začne péct

 Vítám Vás u dalšího příspěvku. Dnes se společně podíváme na to, co je dobré si pro začátek pořídit, pokud chcete začít péct. Mně samotné toho plno ještě chybí, ale ne vždy je tolik financí, abych si mohla vše koupit najednou. Úplně ty základní věci máte určitě z takových 80% doma a pokud ne, dají se sehnat i za pár korun a nemusíte za ně dávat přehnaně moc peněz, protože službu udělají stejně jako ty o pár stovek dražších. Pokud se nechcete pouštět do nějakých typických produktů jako třeba košíčky, trubičky a podobně, tak vám v podstatě stačí jen plech nebo pekáček, pro jednoduché řezy nebo roládu. 
Pojďme si tedy ukázat, jaké základní věci je dobré si pořídit, aby Vaše pečení bylo o trochu snazší. 

pondělí 18. února 2019

Sladký začátek

Vítám Vás na své nové sladké stránce.

Přemýšlela jsem dlouho, zda se mám touto cestou vydat a nakonec jsem si řekla, proč to nezkusit. Můj plán je se s Vámi podělit o recepty, které nově zkouším a i o ty, ve kterých jsem si jistá a dělám je často. Stále se považuji za naprostého začátečníka, protože je spousta technik a druhů, že ne vše dokonale zvládám, ale věřím, že časem a tréninkem se vše zlepší a budu se těšit, až budeme spolu překonávat stále nové a nové výzvy.


Dále bych se ráda podělila o tipy kam zajít na dobrou kávu a zákusek, na knihy z kterých čerpám a inspiruji se, stejně tak jako profily na instagramu, kde jsou neuvěřitelně nadaní cukráři, cukrářky a pekaři. Společně projdeme svět cukru s tipy na eshopy a jednotlivé pomůcky a vychytávky.


A teď i trochu něco o mně. Před dvěma lety jsem se rozhodla začít věnovat pečení víc než obvykle a přihlásila jsem se na dálkové studium na cukrařinu. Občas je to dost náročné a před zkouškami mám vždy velké nervy, ale dá se to zvládnout i přesto, že kolikrát mám pocit, že mě od zkoušky vyhodí, protože nic neumím. Díky této zkušenosti zvládám péct větrníky, rakvičky a hlavně udělat listové těsto, které mi přijde jedno z nejtěžších a nejpracnějších. Vše vypadá jednoduše, ale ve skutečnosti je pečení neuvěřitelně těžká dřina a kolikrát i špinavá práce. Stačí každá malá chybičky a už výsledek není takový, jaký by měl být nebo není podle vašich představ. Pečení chce čas a trpělivost. 
Jednou do budoucna bych ráda vlastnila svou kavárnu s domácími zákusky s příjemným prostředím, kam by se lidé rádi vraceli si trochu odpočinout a utéct před každodenním shonem a stresem. Často si pohrávám i s myšlenkou kočičí kavárny, protože jsem velký milovník koček. To je zatím vše ale daleko v budoucnosti. Jsem na úplném začátku a mám se hodně co ještě učit. Budu ráda, když u mé sladké cesty budete se mnou. Těším se na Vás u dalšího článku. 

 

Sladkosti od Kristýny Template by Ipietoon Cute Blog Design